Czy można pić alkohol podczas diety

Czy można pić alkohol podczas diety?

Wiele osób będąc podczas diety uważa, że alkohol powoduje ogromne skutki uboczne dla naszego organizmu i procesu odchudzania, czy budowania masy mięśniowej. W dzisiejszym artykule wyjaśnię Ci, że alkohol w rozsądnych dawkach raz na jakiś czas, wcale nie jest zły. Nie wierz w przekonania ludzi na forach, którzy piszą 1 piwo lub kieliszek to tydzień treningu w plecy. To mity, które powstały na forach internetowych i na prawdę zadziwia mnie to, że w roku 2018, ludzie dalej w to wierzą.

Ogromne wyrzuty sumienia po wypiciu alkoholu

Kilka lat temu, sam miałem ogromne wyrzuty sumienia gdy raz na kilka tygodni napiłem się kilka piw, czy wódki. Wierzyłem w mity, które są powielane na forach internetowych.

Albo pijesz albo trenujesz, 1 kieliszek to tydzień twoich treningów w plecy!

Nie wierzcie w takie bzdury! Pamiętajcie, najgorsze co możecie zrobić dla swojego organizmu i dla swojej diety, to upić się za bardzo. Tutaj największa rolę odgrywa umiar, jeśli lubisz wypić sobie 1-3 piwa, możesz to śmiało zrobić nawet 2 razy w tygodniu. Ale pamiętaj, każdy alkohol posiada kalorię. Kieliszek wódki (50ml) posiada około 115 kcal, dla porównania piwo (356ml) posiada średnio 154 kalorie. Dlatego okazjonalnie, możesz bez najmniejszych wyrzutów sumienia napić się alkoholu. Lampka wina to również ciekawa i zdrowa alternatywa dla naszej diety. Ja gdy szedłem na imprezę, pamiętałem o tym że cola posiada dość dużo kalorii, dlatego jej unikałem. Piłem napoje 0 kcal, które nie są zdrowe, ale czasami można się ich napić.

czy można pić alkohol podczas diety

Piwo, wódka, whiskey czy może wino?

To zależy, przede wszystkim od Ciebie, jeśli jesteś smakoszem i lubisz pić piwo, to śmiało, ale nie zapominaj o umiarze. Ja preferuję drinki z wódką i colą zero. Ale nie pije za często, jednak gdy jest jakaś impreza to nie odmawiam alkoholu, ale przez cały czas zachowuje umiar. Oczywiście raz na jakiś czas napije się również piwa, czy wina. Pij to co lubisz, ale z umiarem.

Umiar to klucz do sukcesu

Gwarantuje Ci, że lepiej wyjdzie osoba która napije się z umiarem 4 razy w ciągu miesiąca, niż osoba która 2 razy mocno się upije i skończy z kacem następnego dnia. Pamiętaj również, że podczas picia piwa wzrasta nam ochota na przekąski, które często posiadają dużą ilość kalorii i są niezdrowe. Odpowiedz sobie sam/a na pytanie czy potrafisz pić z umiarem, jeśli tak to alkohol raz lub dwa razy w tygodniu na pewno Ci nie zaszkodzi!

Teraz już wiesz, czy można pić alkohol podczas diety. Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, skorzystaj z formularza kontaktowego, który dostępny jest na naszej stronie lub napisz na adres mailowy: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *