Czy podczas diety można zjeść coś słodkiego

Czy podczas diety można zjeść coś słodkiego

W dzisiejszym artykule omówię dla Was temat słodkiego w diecie, chciałbym również omówić metodę, którą stosuje duża ilość osób, mowa tutaj o „100% lub nic”. Czyli o ludziach, którzy całkowicie wykluczają słodkie z jedzenia, a gdy raz zjedzą coś niezdrowego wpadają w ogromne wyrzuty sumienia i kończy się to zazwyczaj bardzo źle dla nich. Wpadają w błędne rozumowanie: „skoro zjadłem już niezdrowo to dzisiaj mogę jeść co chcę!”

Błędne podejście początkujących osób w odchudzaniu, czyli 100% albo nic

Dostaje sporą ilość wiadomości związanych właśnie z dietą, zauważyłem że u wielu osób występuje takie rozumowanie „100% albo nic”, jest to bardzo błędne podejście. Sam kilka lat temu postępowałem tą metodą, jak możecie się domyślić nie przyniosła ona żadnego rezultatu, a jedynie zniechęciłem się wtedy do odchudzania na długi okres czasu.

Moja historia

Kilka lat temu, gdy nie miałem jeszcze odpowiedniej wiedzy na temat dietetyki. Rozpocząłem swoje pierwsze odchudzanie, unikałem produktów z cukrami, głównie spożywałem te same posiłki, czyli prościej mówiąc męczyłem się. O ile pierwsze tygodnie były proste, to z czasem było coraz ciężej, ale mimo to pamiętam, że ponad miesiąc nie jadłem nic słodkiego i obiecałem sobie, że nic nie zjem do końca mojej redukcji.

Czy podczas diety można zjeść coś słodkiego

Była to bardzo zła decyzja, ponieważ jeden kawałek ciasta spowodował u mnie ogromne wyrzuty sumienia, i tak jest u wszystkich ludzi – którzy stosują w diecie metodę 100% albo nic. Gdy zjedzą coś niezdrowego, mają wyrzuty sumienia a następnie zaczynają pochłaniać niesamowitą ilość niezdrowego jedzenia i rezygnują z diety. Nasz organizm podczas odchudzania spowalnia lekko metabolizm, ponieważ jeśli jesteś na deficycie kalorycznym (dostarczasz mniej kalorii niż Twój organizm potrzebuje), wtedy energia jest pozyskiwana z tłuszczu. W taki sposób chudniesz, ale wtedy również nasz metabolizm z każdym tygodniem diety spowalnia. Dlatego bardzo, ważne jest by po zakończonej diecie nie jeść dużych ilości niezdrowego jedzenia, ponieważ efekt jojo wystąpi u nas wtedy na pewno.

Czy podczas diety można zjeść coś słodkiego? – Jakie jest prawidłowe podejście

Podczas odchudzania nie możemy mieć wyrzutów sumienia gdy raz na jakiś czas zjemy coś słodkiego np. ciasto, czekoladę czy jakiś deser. To jest podstawa w diecie, by raz na jakiś czas wynagrodzić sobie zmianę naszych nawyków. Raz na dwa tygodnie, lub na tydzień możesz sobie pozwolić na jakiś kawałek ciasta, nie miej wyrzutów sumienia i traktuj to jako część swojej diety. Czy podczas diety można zjeść coś niezdrowego? – Zdecydowanie Tak!

Jak rozwiązać problem z apetytem i wolnym spalaniem tkanki tłuszczowej?

najlepsze tabletki na odchudzanie
Uważam, że suplementy nie są konieczne, ale zdecydowanie ułatwią one osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Dobry suplement przyśpiesza w znacznym stopniu spalanie tkanki tłuszczowej oraz tworzy uczucie sytości – są to dwa najważniejsze czynniki w odchudzaniu. Testowałem wiele takich suplementów i najlepszym zdecydowanie jest african mango.

Sprawdź African Mango

Podsumowanie

W tym artykule przybliżyłem Ci temat cukrów, pamiętaj by mieć zdrowe podejście do diety. Teraz już wiesz, czy podczas diety można zjeść coś słodkiego. Raz na jakiś czas możesz bez najmniejszych wyrzutów sumienia zjeść coś niezdrowego, ale pamiętaj zachowaj umiar. Jeśli masz jakiekolwiek pytania skorzystaj z formularza dostępnego na stronie lub napisz na mail: [email protected]

Jeden komentarz Dodaj swoje
  1. Mi odechciało sie słodkiego jak jadłam duo owoców, pokochałam też soki z wyciskarki. Taka z philipiaka ma dużą moc i ładnie wszystko wyciska. Zwykła sokowirówka też sobie poradzi, ale bez zachwytu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *