Czy warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

Czy warto ćwiczyć z trenerem personalnym?
5 (100%) 4 votes

Czy warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

Wiele osób pyta mnie o to, czy warto ćwiczyć z trenerem personalnym. W tym artykule odpowiem na to pytanie i rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości. Trener osobisty to osoba, która pomoże nam w treningach, pokaże jak technicznie wykonywać ćwiczenia. Dlatego jeśli nie potrafisz wykonywać poprawnie ćwiczeń, powinieneś wykupić kilka treningów z trenerem personalnym, by pokazał Ci technikę.

Należy pamiętać, że trener też może się mylić. Dlatego wykupując trening z trenerem personalnym powinieneś wybrać sprawdzonego trenera. Tu chodzi w końcu o Twoje zdrowie, dlatego czasami warto zainwestować większa kwotę w dobrego trenera personalnego, który posiada dużo pozytywnych opinii.

Trening z trenerem personalnym to dodatkowa motywacja

Jeśli ciężko jest Ci zmusić się do treningów, potrzebujesz motywacji. Dobry trener personalny motywuje swoich podopiecznych co powoduje, że osiągają oni lepsze efekty i są bardziej zdeterminowani do osiągnięcia swojego celu.

"czy

Jak poznać dobrego trenera personalnego?

Przede wszystkim gdy umawiamy się z trenerem, to on powinien czekać na nas, a nie my na niego (chyba, że zostaliśmy wcześniej poinformowani o jego spóźnieniu). Na pierwszym spotkaniu trener powinien przeprowadzić wywiad treningowo-medyczny. Wiele osób posiada różne dolegliwości, kontuzje. Dzięki tej wiedzy, trener będzie mógł ustalić odpowiedni trening dla nas. Podczas takiego wywiadu ustala się również cel. Dobry trener wykona z tobą odpowiednią rozgrzewkę, by nie narazić Cię na kontuzje.

Co jeśli nie posiadam pieniędzy na trenera personalnego?

Na YouTubie i w internecie jest masa filmów, które pokazują jak wykonywać poprawnie ćwiczenia. Szczególnie polecam oficjalny kanał KFD, dzięki nim zobaczysz jak poprawnie wykonywać ćwiczenia.

Tylko w tym momencie, nie ma kto skorygować Twoich błędów podczas ćwiczeń. Szczególnie należy uważać podczas robienia martwego ciągu, tutaj technika jest bardzo ważna. Jeśli nie będziesz wykonywał ćwiczeń technicznie, w przyszłości będziesz miał poważne problemy z kręgosłupem, kontuzjami.

Trener personalny to nie konieczność!

Nie musisz wykupować treningów z trenerem personalnym, by poprawić swój wygląd. Wszystkiego możesz nauczyć się sam. Filmy z techniką są dostępne na YouTubie. Ale prócz samej techniki, trener personalny może wykonać dla Ciebie plan treningowy i pomóc ustalić cel. Ale czy warto wydawać na to pieniądze?

Pamiętaj, że cel (masa czy redukcja) możesz ustalić Ty sam. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się co wybrać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *