Czy warto stosować dietę IF?

Co to w ogóle jest dieta IF?

Dieta Intermittent Fasting, polega na zaplanowaniu sobie okna żywieniowego. Ustalamy sobie określoną ilość czasu w ciągu doby, np. od 16:00 do 20:00. W tym okresie, przez 4 godziny uzupełniamy wszystkie potrzebne makroskładniki. A po upłynięciu 4 godzin, nie tykamy już nic do końca dnia. Następnego dnia o 16:00 znowu musimy spożyć w ciągu czterech godzin odpowiednią ilość kalorii. Tak najprościej można opisać dietę intermittent fasting.

Zalety diety IF

  • Szybka redukcja tkanki tłuszczowej
  • Regularne pory spożywania posiłków
  • Zwiększona koncentracja
  • Zwiększenie wrażliwości insulinowej
  • Zmniejszenie poziomu cholesterolu
  • Przyśpieszenie metabolizmu

Jakie błędy popełnił?

dieta if

Dieta IF 16/8

Jednak dla początkujących polecam dietę 16/8(przez 8 godzin jemy, a przez następne 16 godzin nic nie jemy). Ja stosowałem wersję 4 godzinną, ale to zależy od Twojego organizmu, czy uda Ci się w ciągu 4 godzin zjeść odpowiednią ilość kalorii. Dlatego zalecam na sam początek spróbować dietę if 16/8. Pamiętaj, że również możesz zjeść coś, nie do końca zdrowego. Jeśli trudno uzupełnić Ci na przykład węglowodany.

Ale nie zapominaj o dodaniu kalorii z niezdrowego poisłku do Twojego dziennego bilansu kalorycznego. W Diecie IF moim zdaniem bardzo ważne jest liczenie kalorii i makroskładników. Musimy najpierw ustalić odpowiednią ilość kalorii, a następnie codziennie uzupełniać je, w określonych przez nas porach.

Stosowałem dietę intermittent fasting trzykrotnie. Za każdym razem byłem bardzo zadowolony z jej efektów. Po każdej mojej redukcji na diecie IF traciłem ponad 10kg+ i był to głównie tłuszcz.

Najlepsze efekty uzyskałem przy suplementacji african mango. Wtedy schudłem ponad 16 kg na redukcji. Suplementacja African Mango pomogła mi pozbyć się uczucia głodu, który zawsze utrudniał mi redukcję, dlatego uważam, że afrian mango to najlepsze tabletki na odchudzanie.

dieta if

Dieta IF i skutki uboczne

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jakie skutki niesie ze sobą dieta IF. Przede wszystkim są to wahania hormonalne. Szczególnie nie zaleca się stosowania IF dla osób, które dopiero dorastają, ponieważ organizm cały czas jest w okresie dojrzewania.

Co do innych skutków ubocznych, to warto wziąć pod uwagę, że podczas diety IF obciążony zostaje układ trawienny. Przy dłuższym stosowaniu diety, można doprowadzić do różnych problemów trawiennych.

Głodzenie się na diecie Intermittent Fasting to najgorsze co możesz zrobić!

Chciałbym się podzielić również z Wami pewną historią i ostrzec Was przed takim działaniem. Pamiętajcie, lepiej przygotujcie się do tej diety poważnie. Policzcie kalorie i codziennie zliczajcie swój bilans kaloryczny. Jeśli jednak nie możecie codziennie liczyć kalorii, to powinniście jeść zdrowo, ale odpowiednie ilości pożywienia. Przede wszystkim nie głodzić się na diecie IF..

Niedawno mój znajomy stosował dietę intermittent fasting, niestety pomimo moich porad, nie posłuchał się mnie w ogóle.

Policzył jedynie kalorię i to w taki śmieszny sposób, że zapotrzebowanie białka miał w okolicy 30 g na dobę. Codziennie jadł dużą ilość niezdrowego jedzenia w diecie IF, biegał po kilka kilometrów dziennie i wykonywał ciężki trening siłowy.
Schudł, ale popalił ogromną ilość mięśni. Dostarczał za małą ilość kalorii. Koniec, końców wyglądał dużo gorzej niż przed redukcją.

Po pierwsze dostarczał za małą ilość białka. Powinien dostarczać białko na poziomie: 1,5g-2,5g na kg masy ciała. Po drugie zbyt intensywne treningi (ćwiczył 7 razy w tygodniu, ciężki trening siłowy i cardio). A winą również była duża ilość niezdrowego jedzenia w jego oknie żywieniowym.

owoce

Podsumowanie – Czy warto stosować dietę IF

Uważam, że dieta IF jest idealna dla osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy. Dodatkowo jeżeli podczas diety kusi Was na podjadanie, polecam Wam suplement african mango, który zrecenzowałem w poprzednim wpisie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *