Czy warto zacząć biegać?

Czy warto zacząć biegać?
4.8 (95%) 8 votes

Czy warto zacząć biegać?

Biegane to nawyk, który powinieneś/aś wprowadzić w swoje życie. Zapewni Ci to wiele korzyści, nie tylko przełoży się to na utratę wagi, ale również wpłynie korzystnie na Twoje życie. Dzięki bieganiu możesz wyrobić determinacje i dyscyplinę, dwie bardzo ważne cechy w dzisiejszym społeczeństwie. Przełoży się to również na inne aspekty Twojego życia. Jednym z korzyści biegania jest brak konieczności posiadania sprzętu, wystarczą Ci dowolne buty i już możesz rozpocząć regularnie biegać.

Jakie korzyści wynikają z regularnego biegania

Przede wszystkim podczas biegania Twój mozg będzie generował endorfiny, które pozytywnie wpłyną na Twoje samopoczucie. Najtrudniej jest zacząć, gdy wyrobisz odpowiednią determinacje, samemu będziesz chciał pójść pobiegać. Bieganie będzie sprawiało tobie bardzo dużą przyjemność.

O jakiej porze najlepiej biegać?

Wszystko zależy od Ciebie. Spróbuj pobiegać rano, w południe lub wieczorem. Sam ustal kiedy najlepiej Ci się biega. Dostosuj trening do swoich obowiązków, zawsze znajdziesz chwile czasu by pobiegać. Niezależnie od tego, czy pracujesz i uczysz się. Problemem nie jest brak czasu, tylko Twoje priorytety. Jeśli mówisz, że nie masz czasu, a mimo to oglądasz telewizje/grasz to okłamujesz siebie i innych.

Zalety regularnego biegania

  • Wzmocnienie odporności
  • Poprawa wyglądu i nastroju
  • Spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej
  • Zwiększona wydolność fizyczna
  • Większa ilość energii do działania
  • Obniżenie cholesterolu całkowitego
  • Wzmocnienie serca i układu krążenia

Początki biegania

Początki zawsze są najtrudniejsze, wyznaczaj sobie realne cele. Możesz ustalić dystans do przebiegnięcia lub czas, przez który chcesz biegać. Rozpoczynając bieganie nie musisz od razu biegać 4 dni w tygodniu. Na samym początku zalecam bieganie 2 razy w ciągu tygodnia, z czasem możesz zwiększać dystans i liczbe dni, w których biegasz. Pamiętaj, że organizm potrzebuje regeneracji, dlatego nie zapomnij o odpowiedniej regeneracji.

One comment Add yours
  1. Rozpocząłem regularne bieganie miesiąc temu. Jestem mega zadowolony z efektów, mam więcej energii i lepiej się czuje 🙂 + straciłem 5kg mało ale to dopiero początek 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *