Dieta Andersona – niełączenie składników działa odchudzająco?

Dieta Andersona – niełączenie składników działa odchudzająco?!

Inaczej jest zwana dietą niełączenia. Jej głównym założeniem jest niełączenie węglowodanów i białek. Sprawdzi się doskonale dla osób, które jedzą w późnych porach dnia, mają zajęcia do późnego popołudnia lub kończą pracę po południu, ponieważ główny posiłek spożywa się po godzinie 16. Koniecznie sprawdź jakie jeszcze zasady obowiązują przy diecie Andersona i jakie są jej efekty.

Dieta Andersona jest często nazywana dietą niełączenia. W jej trakcie należy oddzielać posiłki z węglowodanami od białek i spożywać te dwa składniki odżywcze oddzielnie. Według twórcy diety wszystkie problemy zdrowotne, w tym nadwaga są przyczyną nagromadzenia się w organizmie związków toksycznych, które powstają przy nieodpowiednim połączeniu produktów w posiłku. Takie związki powstają właśnie podczas połączenia węglowodanów i białek w jednym posiłku.

ZOBACZ Jak najszybciej schudnąć bez efektu jojo!

Dla kogo jest dieta Andersona?

Z diety Andersona może korzystać każdy. Jednak najbardziej polecana jest osobom, które mają nadciśnienie, nadkwaśność. Koniecznie spróbuj tej diety, kiedy często jesteś przemęczony, męczy cię ciągłe uczucie senności, a wejście po schodach na drugie piętro jest dla ciebie prawdziwym wyzwaniem. Pamiętaj, jeśli chcesz stosować dietę Andersona dłużej niż trzy tygodnie, koniecznie zgłoś się przed tym do lekarza lub dietetyka.

Zasady diety Andersona

Dietę niełączenia powinno się stosować przez dwa tygodnie. Jednak można ją wydłużyć jeśli przez pierwsze dwa tygodnie jej stosowania nie osiągnęliśmy optymalnej wagi. Dla osób, które chciałyby traktować dietę Andersona jako stały sposób odżywiania, nie ma żadnych przeszkód do tego, jeśli tylko dietetyk lub lekarz nie widzą przeciwwskazań.

Dieta składa się z trzech etapów.

W pierwszym etapie zasady diety Andersona obowiązują nas jedynie przez godziny poranne. Ten etap trwał osiem dni.
Po tym czasie zaczyna się kolejny etap, który zakłada, że zasady diety niełączenia obowiązują w godzinach porannych i popołudniowych. Ten etap również trwa osiem dni.
Jeśli decydujemy się na wydłużenie diety, to pora na rozpoczęcie etapu całodziennego. Zdaniem twórcy dieta niełączenia jest tą, która poradzi sobie nie tylko z nadwagą, czy otyłością, ale poprawi ogólny stan zdrowia.

Jego teoria zakłada, że wszystkie składniki białka, węglowodany i tłuszcze do trawienia potrzebują odmiennych enzymów. Tak więc połączone razem w jednym posiłku nie są trawione do końca, w prawidłowy sposób, co przyczyniać się może do powstawania większej tkanki tłuszczowej, a nawet cellulitu. Zakłada ona również, że w określonych porach dnia można spożywać produkty tylko jednego rodzaju. A oddzielanie posiłków białkowych i tych z węglowodanami o kilka godzin od siebie pomoże nam zgubić zbędne kilogramy. Tak więc:
W pierwszym etapie diety, czyli w godzinach porannych można spożywać jedynie owoce i soki owocowe.
W kolejnym etapie, czyli godzinach popołudniowych od godziny 16 można pić soki warzywne. Dozwolone jest również spożycie zielonej sałaty albo inne zielone warzywo.
Od godziny 16 do 20, czyli w przy ostatnim etapie diety możemy pozwolić sobie na łakomstwo, ponieważ dozwolone jest jedzenie wszystkiego co zaspokoi głód. Pamiętaj tylko, by nie łączyć węglowodanów z białkiem.
Po godzinie 20:00 nie sięgaj już po jedzenie.

Kliknij i przeczytaj JAK SCHUDNĄĆ SZYBKO I SKUTECZNIE!

Ważne jest również przestrzeganie takich zasad jak:

  • Nie picie w czasie posiłku i po posiłku. Zalecana jest półgodzinna przerwa.
  • Posiłek powinno się spożywać tylko wtedy, kiedy jesteśmy głodni. A zakończyć go należy od razu po uczuciu sytości.

Co można jeść podczas diety Andersona?

Jest to dieta podczas której je się najwięcej owoców i warzyw.Możemy jeść również orzechy. Mięso, ryby, makarony i sery można jeść jednak tylko w określonych porach i w niewielkich ilościach.

Podczas diety Andersona należy zrezygnować z:

  • wody gazowanej
  • alkoholu
  • soków przetworzonych
  • sosów wysokokalorycznych

Jakie efekty można uzyskać z dietą Andersona

Dla osób, które szukają szybkiego sposobu na schudnięcie, ta dieta nie jest polecana. Podczas podstawowego czasu stosowania, czyli dwóch tygodni możemy schudnąć jedynie dwa kilogramy. Nie jest to więc efekt, który może zadowolić. Jednak plusem takiej diety jest to, że nie jest ona restrykcyjna. Podczas jej stosowania sami możemy układać sobie jadłospis. Nie musimy również poświęcać czasu na liczenie kalorii. I jest bardzo wygodna, dla osób, które pracują w godzinach porannych, ponieważ główny posiłek jest spożywany po 16. A jej największym plusem jest to, że jest to dieta bezpieczna, która co prawda nie daje spektakularnych efektów, ale po jej zakończeniu istnieje niewielkie ryzyko występowania efektu-jo-jo.
Jest to więc dieta, która może poprawić stan naszego zdrowia i uchronić przed otyłością i cellulitem, zdaniem jej twórcy. Jeśli będziemy chcieli zostać przy niej dłużej, dać może więcej niż dwa kilogramy mniej.

Na tej diecie nie możemy spodziewać się oszałamiających efektów, zdecydowanie lepszy będzie ujemny bilans kaloryczny, zmiana nawyków żywieniowych i suplementacja african mango.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *