Dieta Doktor Dąbrowskiej – warzywa i owoce na odchudzanie

Dieta Dąbrowskiej

Jest to dieta opracowana przez Ewę Dąbrowską. Jest ona doktorem nauk medycznych i przez wiele lat przeprowadzała badania na temat chorób cywilizacji świata. Dzięki swoim badaniom stworzyła ona nowatorską dietę składającą się z owoców i warzyw. Doktor Dąbrowska zapewnia nas, że dzięki jej diecie oczyścimy nasz organizm z toksyn i metali ciężkich. Według niej uruchomimy mechanizm naszego organizmu, który będzie w stanie sam nas leczyć. Ta dieta pozwala również na regulację pracy naszego organizmu. Mówi się, że jej skutkiem ubocznym jest zrzucenie zbędnych kilogramów, ponieważ reguluje i przyspiesza ona pracę naszego metabolizmu.

dieta dąbrowskiej

Dieta dr Dąbrowskiej składa się z dwóch etapów

Oba polegają na spożywaniu określonej ilości warzyw i owoców. To właśnie one są głównymi składnikami tej innowacyjnej diety. Jest to dieta wymagająca poświęceń, jednak badania przeprowadzone przez doktor Dąbrowską zapewniają nas o jej niezwykle efektownym działaniu.
Pierwszy etap tej diety polega na głodówce, która uzupełnia się tylko warzywami i owocami. Długość etapu pierwszego może się różnić. Wszystko zależy od stanu zdrowia osoby podejmującej się korzystania z tej diety. Może on trwać jeden dzień lub siedem dni. Jednak może się zdarzyć, że wydłuży się on nawet do kilkudziesięciu dni.
Drugi etap jest już mniej wymagający. Polega on na stosowaniu się do ściśle określonej diety. Ma ona składać się tylko i wyłącznie z produktów nieprzetworzonych. Stosowanie się do tych dwóch etapów diety doktor Ewy Dąbrowskiej może nam przynieść niezwykle skutki jej przechodzenia.
Dieta ta polega na oczyszczeniu i wzmocnieniu naszego organizmu. Jej głównym etapem jest głodówka, przez co dieta zaczęła być nazywana głodówką leczniczą.


Według doktor Dąbrowskiej dzięki tej diecie poprawimy funkcjonowanie naszego organizmu. Jest ona w stanie uregulować pracę układu hormonalnego, lipidowego i wielu innych. Mówi się, że dzięki tej diecie nasz organizm obudzi w sobie umiejętność samoleczenia. I o tym właśnie najbardziej przekonuje nas jej twórczyni.

Z założenia nie była to dieta odchudzająca

…Ale z czasem jej stosowania odkryto, że wraz z usuwanymi toksynami i metalami ciężkimi zalegającymi w naszym organizmie, zostaje również usunięta tkanka tłuszczowa. Dodatkowo dieta ta reguluje prace naszego układu trawiennego i metabolizmu, przez co działa ona korzystnie na naszą masę ciała. Pierwsza faza w tej diecie jest najtrudniejsza i wymaga największego poświęcenia. Trwająca nawet kilka dni głodówka stwarza wiele trudności, dla wielu osób. Jednak po przejściu pierwszej fazy, następuje kolejna, która jest już znacznie prostsza. Polega ona na spożywaniu jak największej ilości warzyw i owoców, czyli tak jak zaleca pani doktor, produktów nieprzetworzonych.

ZOBACZ najlepsze tabletki na odchudzanie

Kto może stosować dietę dr Dąbrowskiej?

Dieta jest przeznaczona dla każdego. Nie tylko dla osób, które zmagają się z nadwagą, czy niedowagą. Regulacja pracy układu trawiennego i spalanie tkanki tłuszczowej je efektem ubocznym całej diety. Jej celem jest usunięcie z naszego organizmu szkodliwych substancji i unormowanie pracy naszego całego organizmu. Powinny więc ją stosować, nie tylko osoby pragnące schudnąć, ale również te, które borykają się przeróżnymi dolegliwościami i schorzeniami. Najwięcej korzyści przyniesie ona osobą, które mają osłabioną odporność i problemy z układem hormonalnym, czy lipidowym. Działanie tej diety wspomoże nasz organizm i doda mu energii. Doktor Ewa Dąbrowska stworzyła dietę, która pozwala nam na podniesienie stanu naszego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *