Jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową

Jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową
5 (100%) 1 vote

Jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową?

To pytanie spędza sen z powiek wielu osobą, które podchodzą do tematyki fitness w poważny sposób. W tym artykule przedstawię Ci najważniejsze rzeczy na które powinieneś zwracać uwagę podczas redukcji tkanki tłuszczowej. Zapraszam serdecznie do dalszej części artykułu! 🙂

Ujemny bilans kaloryczny

Podstawą bez której nie ma mowy o zredukowaniu zbędnej tkanki tłuszczowej, jest oczywiście ujemny bilans kaloryczny. Ustalasz poziom kalorii, który będziesz dostarczał w ciągu dnia.

Wszystko zależy również od Twojego wydatku energicznego, jeżeli jesteś osobą aktywną zawodowo, dużo się poruszasz i ciężko trenujesz kilka razy w tygodniu, twój wydatek energetyczny będzie o wiele większy niż w przypadku osoby, która raz na jakiś czas pójdzie na trening, a przez większość czasu pracuje za biurkiem. Najgorsze co można zrobić, to tzw. głodówkę. Jest to najgorsza z możliwych opcji. Nabawicie się jedynie efektu jojo i problemów zdrowotnych.

Trening siłowy

Ten podpunkt nie będzie tyczył się osób, którym nie zależy na wyglądzie. Ale każdemu w głębi, choć trochę zależy. Dlatego jeżeli masz negatywne podejście do treningu siłowego, przeczytaj ten podpunkt uważnie. Jeżeli nie ćwiczymy siłowo, utracimy o wiele więcej mięśni, ponieważ nasz organizm nie będzie dostawał odpowiednich bodźców do zachowania mięśni i siły.

Podczas treningu siłowego, zalecam stosować od 5 do 8 powtórzeń, wykonujemy w taki sposób na każde ćwiczenie 4-5 serii.

Suplementy

Szczerze, jest to na prawdę śmieszne. Jak poważne portale, które posiadają tysiące artykułów na temat kulturystyki, fitnessu, wstawiają w artykuł o skutecznej redukcji suplement BCAA, które zupełnie nie działa!
Jest to działanie nastawione tylko pod zysk, twórcy stron nie dbają o swoich użytkowników i wciskają im suplementy, które nie wspomagają naszej redukcji w żadnym stopniu.

Polecane suplementy na odchudzanie

suplementy na odchudzanie

Co do stosowania suplementów polecam kilka suplementów, przede wszystkim jest to African Mango. Ten suplement najtaniej możesz zakupić na stronie producenta. African Mango nada się idealnie podczas redukcji. Zmniejsza uczucie głodu i przyśpiesza metabolizm, dodatkowo eliminuje z organizmu toksyny. W aptekach jest dostępna o wiele słabsza wersja tego suplementu, która zawiera dużo mniej ekstraktu. Za 1 gram substancji mango w aptece możemy zapłacić nawet czasem 3 razy więcej, niż kupując oficjalnie u producenta. Po więcej informacji, zapraszam do mojego wpisu, w którym dokładnie opisuje najlepsze tabletki na odchudzanie, czyli african mango.

Ograniczenie śmieciowego jedzenia

Podstawa, dzięki temu nasza redukcja pięknie ruszy. Oczywiście nie należy popadać w skrajności, raz na jakiś czas można bez problemu zjeść coś niezdrowego. Liczy się przede wszystkim umiar. Warto zastąpić te złe nawyki, dobrymi. Polecam dodać do diety codziennie warzywa, samopoczucie również się poprawi. Pamiętajcie, że jedzenie śmieciowego żarcia, to tylko zły nawyk, którego możecie się pozbyć w parędziesiąt dni, zastępując go zdrową alternatywą – warzywa i owoce!

Ćwiczenia aerobowe

Znam ludzi, którzy wykonują tylko wysiłek siłowy na ujemnym bilansie kaloryczny podczas redukcji. Ale ja zalecam również po kilku tygodniach dodać ćwiczenia aerobowe na redukcję, szczególnie gdy redukcja zwolni. Należy wtedy również wziąć pod uwagę, czy nie dostarczamy za mało kalorii i czy to nie jest powód dlaczego nasza redukcja się zatrzymała.

Pamiętajcie wyliczenie ujemnego bilansu kalorycznego jest bardzo ważne. Każdy organizm jest inny, dlatego należy obserwować swoje ciało. Mam nadzieję, że pomogłem Wam tym artykułem, miłego dnia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *