Jak zrobić domową siłownię do 1000zł

Jak zrobić domową siłownię do 1000zł
4.9 (97.78%) 9 votes

Jak zrobić domową siłownię do 1000zł

Domowa siłownia to marzenie wielu ludzi. Możesz się zdziwić, ale koszt takiej siłowni wcale nie musi być duży. W dzisiejszym wpisie chciałbym pokazać Ci, jakie akcesoria będziesz potrzebował, by stworzyć własną siłownię domową.

Dlaczego w ogóle warto zrobić domową siłownię?

Przede wszystkim, zaoszczędzisz pieniądze. Jeśli założymy, że Twój karnet na siłownie kosztuje 85 zł, to po roku inwestycja w domowa siłownie zwraca się. Dodatkowo zaoszczędzisz czas i wydatki na dojazd. Stworzenie siłowni w domu to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli często brakuje Ci czasu na trening. Wbrew pozorom, zrobienie domowej siłowni to dosłownie chwila. Nie potrzebujesz sprzętu za kilka tysięcy złoty, wystarczy kawałek powierzchni i mały budżet. W tym wpisie przedstawimy Ci najważniejsze akcesoria, które powinieneś posiadać.

Ławeczka z regulacją kąta nachylenia.

Na ławeczce bez problemu będziemy mogli ćwiczyć takie partie mięśniowe jak:  klatka piersiowa, barki oraz ramiona. Na skośnej ławeczce dodatkowo będziesz mógł wzmocnić mięśnie brzucha.

 

ławeckza

Hantele

Trudno byłoby bez nich zrobić trening na naszej domowej siłowni. Posiadają wiele zalet, zajmują mało miejsca. Hantle to bardzo uniwersalny sprzęt. Dzięki nim możemy ćwiczyć takie partie mięśniowe jak: klatka piersiowa, plecy, biceps, triceps, barki i mięśni nóg, czyli prawe każdą partie w naszym ciele.
hantle

Drążek

Bardzo ważny element w naszej siłowni, nawet jeśli nie potrafisz się jeszcze podciągać powinieneś go kupić. Jeśli będziesz regularnie ćwiczył na drążku gwarantuje Ci, że po upływie czasu będziesz robił bez najmniejszego problemu kilka serii podciągania. Osobom, które nie potrafią się podciągać, polecam opuszczać się powoli na drążku. Możesz być zdziwiony, ale jeśli będziesz regularnie to robił – po czasie bez najmniejszego problemu będziesz w stanie się podciągać.

drążek

Obciążenie

Obciążenie to oczywiście konieczność, jeśli chcesz robić postępy. W sklepach możesz kupić zestawy talerzy o rożnej wadze.

obciążenie

Gryf

Przyda nam się do wielu ćwiczeń, ale najwięcej będziemy go używać na naszej ławeczce. Gryf należy do jednej z najtańszych rzeczy w naszej domowej siłowni, a jest bardzo ważny.

gryf

Poręcze do dipów

Dipy to bardzo przydatne ćwiczenie z własną masą ciała. Poręcze pomogą  nam rozwinąć mięśnie trójgłowe ramienia (triceps).

dipy

Domowa siłownia – Czy warto?

Zdecydowanie tak! Zaoszczędzasz ogromną ilość czasu i pieniędzy. W obecnych czasach jest bardzo duży ruch na siłowniach, często trzeba czekać na swoją kolej. Ludzie w końcu zrozumieli, że trening siłowy zmienia bardzo dużo w życiu. Trening nie tylko zmienia sylwetkę, lecz dodaje również pozytywnej energii do działania. Dojazd do siłowni zajmuje nam dość sporo czasu, dlatego warto zainwestować we własną domową siłownię. Jak widzisz nie potrzeba wydawać ogromnych pieniędzy, by mieć swoją domową siłownię!

Jak zrobić domową siłownię do 1000zł

One comment Add yours

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *